Dětské koberce

Trend, při němž mizí koberce z bytů, se dotkl i dětských pokojů. Čím dál víc rodičů dává přednost plovoucí podlaze v pokojích svých potomků, právě před dětskými koberci. Nejčastějším důvodem pro výměnu bývá špatná údržba. V kobercích se drží prach a bývá problém z něj odstranit skvrny, které děti tak rády dělají.

Výhody dětských koberců

Přesto přináší koberec v dětských pokojích také řadu výhod. Je teplejší, což by měli ocenit především lidé žijící v rodinných domech. Koberec tlumí také hry dětí, které mohou být někdy příliš hlučné. Jsou vhodné i pro malé děti, které ještě neumí pořádně chodit. Dětské koberce totiž tlumí i náraz při pádu a eliminuje tak případný úraz.

Barva

Doby, kdy byl úspěch sehnat zářivý červený koberec do pokojů dětí, jsou již pryč. V obchodech je k dostání široká škála dětských koberců všech barev, vzorů i materiálů. Podle odborníků by měl být koberec výrazné barvy. Nejvíce doporučují zelenou, která se hodí do pokojů chlapců i děvčat. Zelená barva je navíc považována za uklidňující.

Hrací koberce

Mezi dětmi jsou také velmi oblíbené tzv. dětské hrací koberce. Nejznámějším typem tohoto koberce je s natištěnou silnicí. Silnice se kříží s kolejemi, nechybí ani závory nebo vlakový tunel. Další oblíbené motivy na dětských kobercích jsou postavy z večerníčků či z animovaných filmů. Tyto koberce většinou nepokrývají celý pokoj, mívají okolo 4 m2. Jejich velkou výhodou je, že se dají lehce smotat a kamkoli převézt či přenést, jsou lehké. Zespodu jsou tyto dětské koberce pokryty protiskluzovou podložkou, díky které koberec pod dítětem neujede i při té nejdivočejší hře. Tyto koberce bývají často ve vybavení školek, družin či zájmových kroužků. Může si na něm hrát více dětí současně.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!